postaw kawę

Zakochana w kuchni

menu

postaw kawę

 

 

Składniki:

  • 50g jogurtu bez laktozy*
  • 80g mrożonej borówki amerykańskiej**
  • opcjonalnie słodzidło***

 

*wybierz gęsty jogurt np grecki lub Maluta (mleczny jest bardzo delikatny w smaku)

**przy nietolerancji fruktozy, u dietetyk z która pracowałam, miałam dozwolone 3 porcje tygodniowo do 80g każda

***biały cukier jest low FODMAP, przy nietolerancji fruktozy wybierz stewię

27 czerwca 2026

Lody low FODMAP przy nietolerancjach

Lodów praktycznie nie jadam, ponieważ unikam zimnych pokarmów, ale biorąc pod uwagę temperatury jakie ostatnio funduje nam lato, nawet ja zrobiłam wyjątek.

Jednoporcjowe, do przygotowania w minutę i do zjedzenia od razu, bez czekania. Lody low FODMAPA przy nietoleracji fruktozy, histaminy, laktozy i sorbitolu. Robiłam je rok temu, ale przepis nie trafił na bloga, bo wydawał mi się zbyt banalny, do teraz, kiedy omal o nich nie zapomniałam ;)

Jak znosicie takie upłay?

Wykonanie:

Składniki umieść w blenderze i dokładnie zmiksuj na gładka masę, podawaj od razu po przygotowaniu.

Uwaga: masa po zamrożeniu staje się bardzo twarda, dlatego przygotowujemy jedną porcję i zjadamy od razu.

 

Jeśli podoba Ci się ten przepis, możesz wspierać to co robię stawiając mi wirtualną kawę. Ten blog ma szansę rozwijać się dzięki takim wpłatom, a każdy wyraz wdzięczności dodaje mi skrzydeł do dalszej pracy.

 

Danie jest odpowiednie na diecie low FODMAP,  niskofruktozowe, niskohistaminowej bez sorbitolu. 

 

więcej z tej kategorii

arrow left
arrow right

nie przegap nowych wpisów i obserwuj mnie na social  mediach

​​​​​​​